Deklaracja dostępności
Wielkopolski Zarząd Geodezji, Kartografii i Administrowania Mieniem w Poznaniu ( w skrócie WZGKiAM ) zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.wzgik.pl.
Data publikacji strony internetowej: .
Data ostatniej istotnej aktualizacji: .
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych
- nie wszystkie treści artykułów publikowanych na stronie są dostępne cyfrowo,
- nie wszystkie dokumenty udostępnione do pobrania są dostępne cyfrowo.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: .
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Lucyna Mendyka, e-mail: lmendyka@wzgik.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 618580180. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury odwoławczej
Zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich – więcej
Daty sporządzenia deklaracji i metoda dostępności:
Oświadczenie sporządzono dnia: 2025-03-03.
Data ostatniego przeglądu i aktualizacji: 2025-03-05
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Dostępność architektoniczna
Dostępność parkingu
Przy budynku znajduje się niewielki parking na 6 miejsc, należący do administratora budynku (WZGKiAM) gdzie nie ma wyznaczonych miejsc dla osób z niepełnosprawnościami. Obok znajdują się 2 prywatne parkingi. W niewielkiej odległości od budynku na alejach Marcinkowskiego znajduje się przystanek tramwajowy (ok. 250m). Do budynku prowadzą utwardzone dojścia.
Dostępność wejścia
Główne wejście do budynku zlokalizowane jest od strony ul. Piekary. Drzwi rozsuwają się automatycznie, nie posiadają progów i znajdują się na tym samym poziomie, co teren wokół budynku. Drzwi wejściowe są oszklone i oznaczone zostały taśmą kontrastową, tak, aby wejście było widoczne dla osób słabowidzących. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy urzędujących podmiotów tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 06:00 do 18:00.
Dostępność budynku
Budynek zawiera XI pięter, w których znajdują się 2 windy osobowe. Przyciski na zewnątrz i wewnątrz windy posiadają oznaczenia dogodne dla osób niewidomych oraz informacje głosowe dotyczących danego piętra.
Siedziba Wielkopolskiego Zarządu Geodezji, Kartografii i Administrowania Mieniem znajduje się na IV ,V i VI piętrze budynku przy ul. Piekary 17 w Poznaniu. Na IV i V piętrze drzwi do pomieszczeń zostały wymienione na kontrastujące ze ścianą. Piętro VI nie posiada kontrastów kolorystycznych.
Krawędzie schodów na każdym piętrze (pierwszy i ostatni stopień) zostały oznaczone taśmą kontrastującą i antypoślizgową.
Na I piętrze budynku Piekary 17 została oddana do użytku toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi z zamontowanym systemem przywoływania pomocy emitującym sygnały dźwiękowe i optyczne. Dojście do tej toalety jest bez progowe. Pozostałe toalety, znajdujące się na każdym półpiętrze nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
W portierni budynku została zamontowana pętla indukcyjna oraz dostępne są nosze podbierakowe.
Dla potrzeb ewakuacji zapewniona jest sygnalizacja dźwiękowa i świetlna.
W przypadku niemożności samodzielnego dotarcia do danego podmiotu znajdującego się na wyższych kondygnacjach, istnieje możliwość zejścia pracownika lub uzyskania pomocy w doprowadzeniu na dane piętro. Celem uzyskania pomocy należy zgłosić się do pracownika ochrony, którego pomieszczenie zlokalizowane jest przy wejściu głównym.
Można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Dostępność komunikacyjna
W budynku znajduje się portiernia oraz tablica informacyjna. Na tablicy umieszczone są nazwy komórek organizacyjnych znajdujących się w budynku wraz z numerami pięter.
W sposób głosowy informacje o rozkładzie pomieszczeń w budynku można uzyskać na portierni.
Na stronie internetowej WZGKiAM znajduje się informacja o zakresie działalności jednostki.
WZGKiAM w Poznaniu – Pracownia Terenowa w Chodzieży ul. Paderewskiego 2A, 64-800 Chodzież
Dostępność parkingu
Obok budynku znajduje się niewielki parking należący do Pracowni Terenowej w Chodzieży oraz Starostwa Powiatowego w Chodzieży.
Brak wyznaczonych miejsc postojowych dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Dostępność wejścia
Do budynku prowadzi jedno wejście od strony podwórza po schodach w dół. Wejście do Pracowni Terenowej jest utrudnione poprzez wysoki próg oraz schody. Pracownia Terenowa znajduje się I piętrze.
Dostępność budynku
Pracownia Terenowa w Chodzieży znajduję się około 700 metrów od przystanków PKP i PKS, z którego swobodnie chodnikiem może dojechać osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim.
Budynek nie posiada toalet dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Brak podjazdów dla wózków inwalidzkich.
Wewnątrz budynku brak oznaczenia kontrastowego.
Budynek nie posiada windy.
Nie ma pętli indukcyjnej.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Dostępność komunikacyjna
Budynek nie posiada portierni oraz tablicy informacyjnej z rozkładem pomieszczeń.
Informacje dodatkowe
Dostępność informatyczna
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- nie wszystkie treści artykułów publikowanych na stronie są dostępne cyfrowo,
- nie wszystkie dokumenty udostępnione do pobrania są dostępne cyfrowo,
WZGKiAM w Poznaniu – Pracownia Terenowa w Chodzieży ul. Paderewskiego 2A, 64-800 Chodzież
Dostępność informatyczna
Pracownia Terenowa w Chodzieży ma wspólną stronę internetową wraz z Wielkopolskim Zarządem Geodezji, Kartografii i Administrowania Mieniem w Poznaniu.